15e TROPHEE LALIQUE

DANCE - Original Dance

Detailed Classification

SPl.NameNat.PointsHUNUSALTURUSFRAESTBULCANPOLStN.
1Marina ANISSINA / Gwendal PEIZERAT FRA0.65.65.75.85.85.85.85.85.85.8#10
5.85.95.95.85.95.95.95.96.0
11.411.611.711.611.711.711.711.711.8
111111111
2Shae Lynn BOURNE / Virtor KRAATZ CAN1.25.55.65.55.65.75.75.75.85.6#11
5.85.85.75.85.65.85.85.85.7
11.311.411.211.411.311.511.511.611.3
223232223
3Margarita DROBIAZKO / Povilas VANAGAS LTN1.85.45.65.75.65.65.65.65.55.7#9
5.65.75.85.75.75.75.85.65.7
11.011.311.511.311.311.311.411.111.4
332323332
4Albena DENKOVA / Maxim STAVIYSKI BUL2.45.25.35.35.25.25.45.45.45.2#8
5.25.45.65.55.45.35.65.45.4
10.410.710.910.710.610.711.010.810.6
544454445
5Isabelle DELOBEL / Olivier SCHOENFELDER FRA3.05.15.15.25.15.35.25.15.35.1#6
5.35.35.45.45.45.45.35.45.5
10.410.410.610.510.710.610.410.710.6
455545554
6Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO USA3.64.84.95.04.74.95.04.95.24.7#4
5.25.25.54.95.15.35.05.35.1
10.010.110.59.610.010.39.910.59.8
766876666
7Swetelana KULIKOWA / Arseny MARKOV RUS4.25.04.54.65.04.84.94.65.14.7#7
5.14.84.95.25.25.24.85.35.0
10.19.39.510.210.010.19.410.49.7
687667877
8Chantal LEFEBVRE / JUSTIN LANNING CAN4.84.64.64.44.64.44.44.75.04.6#5
4.94.84.75.04.64.84.95.24.7
9.59.49.19.69.09.29.610.29.3
878788788
9Zita GEBORA / Andras VISONTAI HUN5.44.44.24.34.34.34.34.34.34.3#2
4.74.44.54.54.54.54.54.54.4
9.18.68.88.88.88.88.88.88.7
9109999101010
10Rie ARIKAWA / Kenji MIYAMOTO JPN6.04.54.44.24.44.24.14.44.34.5#3
4.64.64.34.44.54.24.54.74.5
9.19.08.58.88.78.38.99.09.0
10911101011999
11Anna MOSENKOVA / Sergei SYCHOV EST6.64.14.24.14.14.04.14.24.04.2#1
4.34.04.44.34.14.34.24.14.2
8.48.28.58.48.18.48.48.18.4
111110111110111111

Result System Matrix

SPl.NameNat.1234567891011WinsTJiF
1Marina ANISSINA / Gwendal PEIZERAT FRA(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)20180
2Shae Lynn BOURNE / Virtor KRAATZ CAN 0 (12)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)18156
3Margarita DROBIAZKO / Povilas VANAGAS LTN 0 6 (18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)16150
4Albena DENKOVA / Maxim STAVIYSKI BUL 0 0 0 (12)(18)(18)(18)(18)(18)(18)14120
5Isabelle DELOBEL / Olivier SCHOENFELDER FRA 0 0 0 6 (18)(18)(18)(18)(18)(18)12114
6Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO USA 0 0 0 0 0 (12)(16)(18)(18)(18)1082
7Swetelana KULIKOWA / Arseny MARKOV RUS 0 0 0 0 0 6 (14)(18)(18)(18)874
8Chantal LEFEBVRE / JUSTIN LANNING CAN 0 0 0 0 0 2 4 (18)(18)(18)660
9Zita GEBORA / Andras VISONTAI HUN 0 0 0 0 0 0 0 0 (10)(18)428
10Rie ARIKAWA / Kenji MIYAMOTO JPN 0 0 0 0 0 0 0 0 8 (14)222
11Anna MOSENKOVA / Sergei SYCHOV EST 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 04

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeMr. Ulf DENZER ISU
Assistant RefereeMrs. Eugenia GASIOROWSKA ISU
Judge No.1Mr. Istvan SUGAR HUN
Judge No.2Mrs. Patricia FRENCH USA
Judge No.3Mrs. Laimute KRAUZIENE LTU
Judge No.4Mrs. Elena BURYAK RUS
Judge No.5Mrs. Christine HURTH FRA
Judge No.6Mrs. Anne SARASKIN EST
Judge No.7Mrs. Evgenia KARNOLSKA BUL
Judge No.8Mr. John GREENWOOD CAN
Judge No.9Mrs. Halina GORDON POLTORAK POL
Substitute JudgeMrs. Prisca BINZ MOSER SUI

Back to Event Page

Created by IceCalc

Last Update: 16.11.2001 22:10