15e TROPHEE LALIQUE

PAIRS - Short Program

Detailed Classification

SPl.NameNat.PointsCANUSARUSFINFRAUKRLTUPOLCHNStN.
1Elena BEREZNAIA / Anton SIKHARULIDZE RUS0.55.75.85.75.85.75.85.85.85.7#4
5.85.85.95.95.85.85.85.95.8
11.511.611.611.711.511.611.611.711.5
111111111
2Kyoko INA / John ZIMMERMAN USA1.05.65.65.55.55.65.75.65.75.6#9
5.65.65.85.65.75.75.95.75.6
11.211.211.311.111.311.411.511.411.2
323342222
3Tatiana TOTMIANINA / Maxim MARININ RUS1.55.65.55.65.75.75.75.75.65.5#8
5.75.55.75.65.75.65.75.75.5
11.311.011.311.311.411.311.411.311.0
242223333
4Sarah ABITBOL / Stéphane BERNADIS FRA2.05.25.45.45.35.55.55.55.55.2#6
5.65.75.75.75.95.75.75.85.5
10.811.111.111.011.411.211.211.310.7
434434444
5Dorota ZAGORSKA / Mariusz SUIDEK POL2.55.05.35.05.25.35.15.45.35.2#7
5.45.45.45.35.45.45.55.65.4
10.410.710.410.510.710.510.910.910.6
555555555
6Jacinthe LARIVIERE / Lenny FAUSTINO CAN3.04.24.94.65.04.44.94.64.54.8#2
5.05.35.05.24.95.25.04.95.0
9.210.29.610.29.310.19.69.49.8
767676676
7Yuko KAWAGUCHI / Alex MARKUNTSOV JPN3.55.04.94.44.75.04.94.74.74.6#1
4.84.95.44.74.94.84.74.94.9
9.89.89.89.49.99.79.49.69.5
676767767
8Marie-Pierre LERAY / Nicolas OSSELAND FRA4.03.94.04.24.24.23.54.04.04.1#5
4.74.74.84.84.84.54.34.74.7
8.68.79.09.09.08.08.38.78.8
888888888

Result System Matrix

SPl.NameNat.12345678WinsTJiF
1Elena BEREZNAIA / Anton SIKHARULIDZE RUS(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)14126
2Kyoko INA / John ZIMMERMAN USA 0 (10)(16)(18)(18)(18)(18)1298
3Tatiana TOTMIANINA / Maxim MARININ RUS 0 8 (16)(18)(18)(18)(18)1096
4Sarah ABITBOL / Stéphane BERNADIS FRA 0 2 2 (18)(18)(18)(18)876
5Dorota ZAGORSKA / Mariusz SUIDEK POL 0 0 0 0 (18)(18)(18)654
6Jacinthe LARIVIERE / Lenny FAUSTINO CAN 0 0 0 0 0 (10)(18)428
7Yuko KAWAGUCHI / Alex MARKUNTSOV JPN 0 0 0 0 0 8 (18)226
8Marie-Pierre LERAY / Nicolas OSSELAND FRA 0 0 0 0 0 0 0 00

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeMme Odile GUEDJ ISU
Assistant RefereeMr. William THOMPSON ISU
Judge No.1Mrs. Susan HEFFERNAN CAN
Judge No.2Mrs. Janet ALLEN USA
Judge No.3Mr. Sviatoslav BABENKO RUS
Judge No.4Mr. Pekka LESKINEN FIN
Judge No.5Mrs. Anne HARDY THOMAS FRA
Judge No.6Mr. Yury KLIUSHNIKOV UKR
Judge No.7Mrs. Laimute KRAUZIENE LTU
Judge No.8Mrs. Halina GORDON POLTORAK POL
Judge No.9Mrs. Yanhong ZHAO CHN
Substitute JudgeMrs. Evgenia KARNOLSKA BUL

Back to Event Page

Created by IceCalc

Last Update: 16.11.2001 22:10