15e TROPHEE LALIQUE

LADIES - Short Program

Detailed Classification

SPl.NameNat.PointsITAJPNFINRUSUSAGERFRACANAZEStN.
1Maria BUTYRSKAYA RUS0.55.65.55.45.75.55.65.75.75.7#10
5.85.85.75.95.85.95.95.85.8
11.411.311.111.611.311.511.611.511.5
133121111
2Viktoria VOLCHKOVA RUS1.05.55.65.35.75.45.65.55.75.8#7
5.35.75.35.75.55.45.65.65.6
10.811.310.611.410.911.011.111.311.4
324232422
3Sasha COHEN USA1.55.45.65.65.45.65.35.75.45.6#4
5.65.65.75.65.75.55.75.75.7
11.011.211.311.011.310.811.411.111.3
241313243
4Sarah HUGHES USA2.05.15.55.45.15.25.25.55.45.5#11
5.65.95.85.75.65.65.85.95.8
10.711.411.210.810.810.811.311.311.3
412444334
5Laetitia HUBERT FRA2.54.65.35.04.85.05.25.25.45.3#2
5.25.55.15.35.35.45.55.55.5
9.810.810.110.110.310.610.710.910.8
855555555
6Silvia FONTANA ITA3.05.14.54.94.74.44.94.84.84.5#3
5.45.05.15.25.45.55.35.45.1
10.59.510.09.99.810.410.110.29.6
6867866610
7Vanessa GUSMEROLI FRA3.54.74.34.54.74.44.74.74.54.6#9
5.45.25.25.45.55.55.45.45.3
10.19.59.710.19.910.210.19.99.9
797677778
8Anne-Sophie CALVEZ FRA4.04.74.94.34.54.04.74.74.75.0#8
5.05.34.84.94.85.15.04.95.4
9.710.29.19.48.89.89.79.610.4
96108108886
9Shizuka ARAKAWA JPN4.54.64.84.74.44.84.34.54.34.9#6
5.15.24.74.85.35.05.04.75.2
9.710.09.49.210.19.39.59.010.1
10781061010117
10Alisa DREI FIN5.04.54.34.24.34.34.44.54.44.6#1
5.15.15.05.15.15.15.15.15.2
9.69.49.29.49.49.59.69.59.8
11109999999
11Nicole WATT CAN5.55.24.43.84.24.04.24.54.14.4#5
5.44.94.24.84.74.74.85.04.9
10.69.38.09.08.78.99.39.19.3
51111111111111011

Result System Matrix

SPl.NameNat.1234567891011WinsTJiF
1Maria BUTYRSKAYA RUS(16)(14)(14)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)20170
2Viktoria VOLCHKOVA RUS 2 (10)(12)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)18150
3Sasha COHEN USA 4 8 (14)(18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)16152
4Sarah HUGHES USA 4 6 4 (18)(18)(18)(18)(18)(18)(18)14140
5Laetitia HUBERT FRA 0 0 0 0 (16)(16)(18)(18)(18)(16)12102
6Silvia FONTANA ITA 0 0 0 0 2 (12)(14)(12)(16)(16)1072
7Vanessa GUSMEROLI FRA 0 0 0 0 2 6 (14)(12)(18)(16)868
8Anne-Sophie CALVEZ FRA 0 0 0 0 0 4 4 (14)(14)(16)652
9Shizuka ARAKAWA JPN 0 0 0 0 0 6 6 4 (10)(14)440
10Alisa DREI FIN 0 0 0 0 0 2 0 4 8 (16)230
11Nicole WATT CAN 0 0 0 0 2 2 2 2 4 2 014

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeMrs. Irina ABSALIAMOVA ISU
Assistant RefereeMrs. Rita ZONNEKEYN ISU
Judge No.1Mr. Fabio BIANCHETTI ITA
Judge No.2Mrs. Sakae YAMAMOTO JPN
Judge No.3Mr. Pekka LESKINEN FIN
Judge No.4Mrs. Elena BURYAK RUS
Judge No.5Mrs. Patricia FRENCH USA
Judge No.6Mr. Jan HOFFMANN GER
Judge No.7Mr. Philippe MERIGUET FRA
Judge No.8Mrs. Susan HEFFERNAN CAN
Judge No.9Mrs. Evgenia BOGDANOVA AZE
Substitute JudgeMr. Yury KLIUSHNIKOV UKR

Back to Event Page

Created by IceCalc

Last Update: 16.11.2001 22:9