Smart Ones Skate America 2001

Dance - Compulsory Dance

Detailed Classification

SPl.NameNat.PointsISRLTUFRACANRUSGERUSAStN.
1BOURNE Shae Lynne / KRAATZ Victor CAN0.45.65.35.55.65.55.55.6#7
5.85.65.65.65.65.75.7
11.410.911.111.211.111.211.3
1211111
2DROBIAZKO Margarita / VANAGAS Povilas LTU0.85.35.45.35.55.05.45.3#6
5.55.55.55.45.45.35.5
10.810.910.810.910.410.710.8
4132422
3CHAIT Galit / SAKHNOVSKY Sergei ISR1.25.55.35.45.35.25.25.3#2
5.75.55.55.45.45.35.4
11.210.810.910.710.610.510.7
2323233
4NAVKA Tatiana / KOSTOMAROV Roman RUS1.65.45.15.25.15.25.05.3#4
5.65.35.45.35.35.15.3
11.010.410.610.410.510.110.6
3444344
5BELBIN Tanith / AGOSTO Benjamin USA2.04.74.85.04.84.74.85.2#1
5.15.15.15.15.15.15.1
9.89.910.19.99.89.910.3
6556565
6SAURI Magali / STIFUNIN Michael FRA2.44.84.64.54.54.64.55.0#3
5.04.94.74.94.84.44.8
9.89.59.29.49.48.99.8
5667787
7WING Megan / LOWE Aaron CAN2.84.74.34.35.04.54.64.8#9
4.94.74.75.14.94.84.9
9.69.09.010.19.49.49.7
7775878
8JOSEPH Jessica / FORSYTH Brandon USA3.24.54.34.34.64.84.95.0#10
4.84.24.64.74.95.05.0
9.38.58.99.39.79.910.0
8988656
9VERNEKOHL Jill / KURAKIN Dmitri GER3.64.34.14.34.24.34.34.7#8
4.54.54.44.54.54.44.9
8.88.68.78.78.88.79.6
98910999
10TSUZUKI Nakako / FARKHOUTDINOV Rinat JPN4.04.23.93.94.64.03.44.5#5
4.43.74.44.64.44.14.8
8.67.68.39.28.47.59.3
1010109101010

Result System Matrix

SPl.NameNat.12345678910CPTPiF
1BOURNE Shae Lynne / KRAATZ Victor CAN(12)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)18124
2DROBIAZKO Margarita / VANAGAS Povilas LTU 2 (8)(10)(14)(14)(14)(14)(14)(14)16104
3CHAIT Galit / SAKHNOVSKY Sergei ISR 0 6 (14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)14104
4NAVKA Tatiana / KOSTOMAROV Roman RUS 0 4 0 (14)(14)(14)(14)(14)(14)1288
5BELBIN Tanith / AGOSTO Benjamin USA 0 0 0 0 (12)(12)(12)(14)(14)1064
6SAURI Magali / STIFUNIN Michael FRA 0 0 0 0 2 (10)(8)(14)(14)848
7WING Megan / LOWE Aaron CAN 0 0 0 0 2 4 (8)(14)(14)642
8JOSEPH Jessica / FORSYTH Brandon USA 0 0 0 0 2 6 6 (12)(14)440
9VERNEKOHL Jill / KURAKIN Dmitri GER 0 0 0 0 0 0 0 2 (12)214
10TSUZUKI Nakako / FARKHOUTDINOV Rinat JPN 0 0 0 0 0 0 0 0 2 02

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeJONES Courtney ISU
Assistant RefereeMARRON Hal ISU
Judge No.1KAPLAN Konstantin ISR
Judge No.2KRAUZIENE Laimute LTU
Judge No.3VAN EYBERGEN Armelle FRA
Judge No.4ABBOTT Jodi CAN
Judge No.5FOMINA Elena RUS
Judge No.6WENDT Brigitte GER
Judge No.7DALLEY Richard USA
Substitute JudgeMILLIER John USA

Back to Event Page

Back Back to Home Page

Contact result service

Created by IceCalc

Last Update: 28.10.2001 5:26